700 gr. Kabartma Laklı Kartvizit

700 gr. Kabartma Laklı Kartvizit

700 gr. Sıvama Mat Selefon Kabartma Laklı Oval Kesim Çift Yön

Bu ürün şu anda stokta yok veya mevcut değil.

Gönderim Ve İade

 • Baskılı ürünler kişiye özel olduğu için iade söz konusu değildir.
 • Sizden onay alınmadan işleriniz basılmaz.
Güvenli Ödeme

Kabartma Laklı Kartvizit Basımında  Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uzun ömürlü kullanımı olmasından dolayı kartvizit alanın da tercih sebebidir. Bundan dolayı grafik çalışması dikkatle yapılması gerekir.

Kartvizit baskı aşaması uygulanır ve üst katmanına doku ilave edilmesi ile işlem sürer. Lak bıçağı kullanılır ama matbaalar, kullandıkları makineye göre bazı farklılıklar gösterecektir. Genelde bu bıçak belirli milimetrik kalınlık ölçüsün de uygulanır. Öyle ki baskı öncesi tasarıma ait çalışmalar devam ediyor ve laklı bölme için bir şablon belirlenmiştir. Eğer asgari seviye de yer almıyor ise bu kısma lak ilave edilmemelidir.

Bu bahsettiğimiz durum da asgari seviyeye ulaşılmamış ise tasarım, baskı için istenmeyen durumlar söz konusu olabilir. Eğer lak işlemi devam ederken bıçak kayar ise görüntü de bozulmalar meydana gelir. Örnek olarak son derece ince bir doku ile hazırlanmış H harfini düşünelim. Bahsettiğimiz asgari kalınlık altında kartvizit kağıdı uygulanmış ise bıçak kayar ve istenilen görüntü elde edilemez. Bozulmalar, gölge efekti gibi bir durum söz konusudur. Birden fazla obje de bu hatayı göz önüne almadan baskı işleminin yapıldığını düşünürseniz son derece kötü görüntü elde etmiş olursunuz.

İdeal olarak kağıt gramajı 400-800 gram ağırlığındadır. Kabartma laklı kartvizit için 350 gram mat kuşe genel de standart olarak da kabul edilir. Oval kesim genel de yaygındır. Bu kesim tekniği sayesin de ürün de kullanım süresini uzatmak, formunun korunmasına yardımcı olma ve çeşitli nesnelerin etkenlerine karşı da koruma sağlayabilmesi anlamına geliyor. Diğer benzer ürünlere kıyasla formunu daha fazla korunması anlamına gelir.

Kabartma Kartvizit Ebadı ve Kağıt Özellikleri

 • Standart kağıt boyutu 8x5cm şeklinde olup, müşterinin isteği doğrultusun da farklı ölçüler için de hazırlanması mümkündür.
 • Kabartma laklı kartvizit baskı işlemleri sırasın da çok küçük de matbaalar arasında boyut farklılıkları olabilir. 8.2×5.2cm gibi.
 • Kağıt kalınlığı açısından 700 gram arası genel de tercih edilendir. Matbaaların tercihlerine göre gramaj 350-400 grama kadar çekilebilmektedir.
 • Kabartma laklı kartvizit ürünler de çoğunlukla sıvama kartvizit de görülen 700 gramlık ağırlığı olan kartvizitler de tercih sebebi olsa da, talep olmasından dolayı 400 gramlık nispeten daha az kalınlıkta olan kartvizit tasarımları da kullanılmaktadır.

Kabartma Laklı Kartvizit Basım Devamı ve Sonraki Aşamaları

 • Kabartma laklı kartvizit üretilmesi için ilk başta tasarıma ait kalıbın oluşturulması, forma için pozlama çalışmasının uygulanması gerekir.
 • Forma da belirtilen ölçüye sadık kalacak şekil de kesime ait çizgiler ve taşırma alanlarına riayet edilerek tasarımlar pozlanır ve hızlı baskıya gönderilir.
 • Hızlı (seri) baskı tamamlanır ve kabartma lak yapılması için özel bıçaklar ile uygulama bölümüne ait taslak oluşturulur. Her kartvizit için doku oluşumuna geçilir. Bunlar uygulandıktan sonra kabartma lak yapılan yüzeye dokunduğunuz da doku tabakası olduğunu ve estetik alan da daha güzel göründüğünü fark edersiniz.
 • Daha dayanıklı olmasından dolayı sonraki işlemi ise parlak veya mat selefon ile kaplama yapılmasıdır. Ardından giyotin parkuru aşamasına geçilir.
 • Kesim çizgileri referans alınır ve tüm ölçüler aynı olacak şekilde kesim için ürünler gönderilir. İhtiyaç olur ise törpülenmesi ve paketler haline getirilmesi yapılır.

Kabartma Laklı Kartvizit Basımı İçin Kaliteyi Etkileyen Faktörler

Genelde bu kartvizitler için kullanılacak kağıt kalınlığı mat kuşe 350 gramdır. Diş hekimleri, alanında kullanmak isteyen çeşitli meslek grupları, hizmet ve daha pek çok sektör de tercih sebebi olan ve sipariş verilen kartvizit arasındadır. Bundan dolayı kalite çıtasına dikkat etmeli, baskı işlemlerin de uygulanan laklı kartvizitler firma için prestij, itibar anlamına geldiğini asla unutmamalısınız.

Kullanılan boya kalitesi, işçilik mat kağıt kalitesi gibi bir çok faktör kaliteye direkt etki eder. Ama hepsi bunlar değildir. Kabartma bölgesini görünce ve dokununca ortaya profesyonel çalışma çıkartılması gerekir. Standart olarak belirtilen teknik detaylara uyulmaz ise ve değişikliğe gidilmesi gibi durumlarda baskı sonrasın da mutlaka görünüm, estetik alanın da iyi sayılmayacak sonuçlar görmeniz mümkündür. Kalitenin mutlaka kabartma laklı kartvizit baskı işlemlerin de korunduğundan emin olmalısınız.

Ek bilgi

Ağırlık 3 kg
Boyutlar 19 × 8 × 12 cm
Selefon Seçenekleri

Mat Selefonlu, Parlak Selefonlu

Adet Seçimi

1000 Adet, 2000 Adet, 3000 Adet, 4000 Adet, 5000 Adet

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“700 gr. Kabartma Laklı Kartvizit” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir