Standart 350gr Çift Yön Kartvizit

Standart 350gr Çift Yön Kartvizit

Kağıt: 350 gr. Kuşe
Baskı Alanı: Çift Yön
Renkli Parlak veya Mat Selefonlu

Bu ürün şu anda stokta yok veya mevcut değil.

Gönderim Ve İade

  • Baskılı ürünler kişiye özel olduğu için iade söz konusu değildir.
  • Sizden onay alınmadan işleriniz basılmaz.
Güvenli Ödeme

Standart Kartvizit Boyutu ve Kâğıt Kalitesi

  • Standart kartvizit, dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de genellikle ortalama 8×5 cm ebadında basılmaktadır. Bu ölçü standart kartvizit ölçüsü olup matbaa ve forma farkına göre cm ve mm farkı gösterebilir. Örneğin bazı matbaalar 82×52 mm basarken, bazı matbaalar 86×56 mm ebadında baskı yapabilir.
  • Sanıldığı gibi boyut yalnızca matbaaların prensipleri ya da fire ve maliyet hesaplamaları gereği değişmez. Dünyada teknik açıdan kabul görmüş ve origami tekniğine göre katlanarak elde edilen kâğıt boyutlarına en yakın A8 ölçüsüne sahip olan kartvizit ölçüleri, cüzdan gibi aksesuarlarda rahat ve formunu kaybetmeyecek şekilde saklanabilmesi, taşınabilmesi için de benzer boyutlarda basılır.
  • Standart kartvizit ölçüsünde boyut, estetik açıdan göz yormayacak, rahat okunabilecek ve görsel materyallerin kolaylıkla basılabileceği şekilde ölçümlendirilmektedir.
  • Standart kartvizit baskısında boyutla birlikte önemli olan bir diğer kriter ise puntodur. Yazı karakterlerinin (font) okunabilir olması için kartvizit tasarlarken yazı karakterlerinin en düşük 8-9 punto olması gerekmektedir. (Not: Lak işlemi uygulanacak alanlarda genelde en düşük 8-9 punto olarak işleme alınır.)
  • Boyutun yanı sıra standart kartvizit basımında bir diğer önemli faktör ise kâğıt kalitesidir. Hammadde olarak bilinen kâğıdın kalitesi, gramajı, üzerine uygulanan selefon işleminin başarılı şekilde yapılıp yapılmadığı gibi hususlar, estetik açıdan bir başarı kriteri olarak kabul edilebileceği gibi, baskı sonrası kartvizit materyalinin kalite ve ömrünü de etkiler. Doğru ve kaliteli kâğıt ile baskısı gerçekleştirilmeyen kartvizit, bir süre sonra kırılma, yıpranma, solma ve yırtılma gibi sorunlarla karşılaşır. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için mümkün mertebe kaliteli kâğıt ve doğru selefon işlemi uygulanmalıdır.

El ilanına İhtiyacınız varsa El İlanı sayfamızı ziyaret ediniz.

Ek bilgi

Ağırlık 3 kg
Boyutlar 19 × 8 × 12 cm
Selefon Seçenekleri

Mat Selefonlu, Parlak Selefonlu

Adet Seçimi

1000 Adet, 2000 Adet, 3000 Adet, 4000 Adet, 5000 Adet

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Standart 350gr Çift Yön Kartvizit” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir